Püüdsime energia purki – räägime energiajookidest

Energiajooke on Euroopas müüdud juba vähemalt veerand sajandi jagu ning need funktsiooniga karastusjoogid on leidnud kindla koha aktiivse inimese joogivalikus. Enamasti peetakse energiajookide all silmas kofeiini sisaldavaid ergutusjooke. Nimetusest hoolimata ei sisalda energiajoogid siiski rohkem energiat kui teised tavalised karastusjoogid. Küll aga aitavad energiajoogis sisalduvad ained organismil efektiivsemalt kasutada juba olemasolevaid energiavarusid.

Fakt elust enesest: enamik energiajooke sisaldab suhkruid ja mitte just vähe – sahharoosi, glükoosi ja/või kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirupit. Energiajookides sisalduv suhkur võib soodustada ülekaalulisust, kahjustada hambaid ja põhjustada meeleolu kõikumist.

Öuna looduslikest koostisosadest valmistatud maitsvad energiajoogid on alternatiiv just eelpool mainitud suhkrurikastele peavoolu energiajookidele. Nii panimegi purki kokku meie enda õunamahla (ikka selle õige asja, mitte kontsentraadi) ja loodusliku kofeiini, mis pärineb matcha/yerba mate teest ning guaraanast. Meie jook on puhas ja aus loodusliku energia allikas, millele ei ole lisatud suhkrut ega magusainet – valime kõige magusamad õunad ja pressime mahlaks – siit see magusus tulebki! Samuti ei sisalda meie energiajook tauriini ega B-vitamiini kompleksi. 

Proovi meie energia ja immuunsust toetavaid jooke:

Öuna energiajoogis sisalduv looduslik kofeiin on pärit puhtast loodusest, täpsemalt järgmistest taimedest:

Brasiilias kasvava ronipuu seemnetest saab guaraanat, stimuleeriva toimega ainet, mida Lõuna-Ameerika põliselanikud on juba aastatuhandeid ravimtaimena kasutanud. Guaraana virgutavat väge tunneme tänu ronipuu seemnete kõrgele kofeiini- ja tanniinisisaldusele. Lisaks erksamale vaimule märkasid Amazonase vihmametsade asukad guaraanas palju teisigi positiivseid mõjusid, näiteks sooritusvõime paranemine, rasvade loomuliku põletamise elavnemine, haiguste ennetamine, mälu paranemine ja meeleolu ning potentsi tõus (allikas: https://www.tunnetoitu.ee/energiajoogid/).

Jätkame Ladina-Ameerikas, nautides kohalikke teesorte. Neist üks tuntumaid, yerba mate on oma kõrge kofeiini kontsentratsiooni sisalduse tõttu vägagi võimekas kesknärvisüsteemi stimulant. Yerba mates rohkesti sisalduvaid fütotoitaineid seostatakse erinevate kasuteguritega tervisele. Näiteks sisaldab väärt taim antioksüdante ja kasulikke looduslikke toitaineid, vitamiine ja mineraalaineid.

Teedega ka jätkame, kuid sedapuhku teisel pool Atlandi ookeani – Jaapanis ja Matchaga. Matcha tees sisalduv looduslik kofeiin teeb tihedat koostööd aminohappe L-teaniiniga, mis tagab kuni kuue tunnise energialaengu ilma soovimatute kõrvalmõjudeta nagu ärevus ja kofeiinivärinad. Matcha tee on omamoodi supertoit, pakkudes kuni 6 korda rohkem antioksüdante kui goji marjad, 17 korda enam kui mustikad ning spinatist on matcha lausa 60 korda võimsam. Samuti leiab matcha tees rohkesti mineraalaineid, aminohappeid ja vitamiine

Kui plaanid end turgutada energiajoogiga, pea meeles

  • Ära aja segamini energiajooke ja spordijooke.
  • Ära tarvita energiajooke füüsilise aktiivsuse ajal.
  • Ära tarvita energiajooke koos alkoholiga.

Liitu kõige mahlakama uudiskirjaga!

Kustuta oma teadmisjanu värskelt pressitud mahelugude ja -uudistega, mis on käsitsi nopitud meie õunafännide meeskonna poolt ja mis jõuavad otse sinu meilboksi.

Sisesta oma meiliaadress: